Zpět

Vedoucí výroby

V naší společnosti pracuje na pozici vedoucího výroby již 2 roky náš kolega Radovan Mrkus. Jak v naší firmě začínal, co ho na práci baví, jaké vlastnosti musí úspěšný vedoucí týmu mít a jaké jsou jeho plány na této zodpovědné pozici nám prozradil v krátkém rozhovoru.

Jak dlouho pracuješ v Albě a na jaké pozici jsi začínal?

S firmou jsem začal spolupracovat na jaře roku 2014. Začínal jsem na pozici seřizovače CNC strojů.

Dá se seřizování naučit, nebo na tuto pozici musíš být vyučený v oboru?

V dnešním době je spousta profesí, o kterých si lidé myslí, že je nutné na ně mít určitý stupeň vzdělání. Není to pravda. Když člověk chce a má k tomu správný přístup, tak se může naučit vše, ale musí to sám chtít.

Kolem sebe máme spoustu lidí, kteří mají odborné vzdělání a pracují v úplně jiné profesi, neboť nenašli uplatnění ve svém oboru. Pak je tu další skupina lidí, co odborné vzdělání nemají, ale našli uplatnění v jakékoliv profesi, protože dokázali využít svůj potenciál a ještě je práce baví - o čemž si myslím, že je klíčové - a firma Alba Metal vám to umožní. Ano, i seřizování se dá naučit, ale jak říkám, člověk musí chtít. :-)

Vedoucí výroby - ALBA-METAL

Kdo ti ze začátku nejvíce pomohl?

Začátky jsou vždy těžké – obzvláště když děláte něco poprvé a moc tomu nerozumíte – důležité je ale vytrvat a nevzdávat se a úspěch se dostaví, pokud tomu věříte. Nejvíce mi pomohl p. Markovič (hl. seřizovač) a p. Malinkovič (výrobní ředitel), naučili mě toho do začátku spoustu.

Při práci seřizovače jsem se učil od okolí, pak spoustu věcí sám. Ale co mi nejvíc pomohlo, bylo to, že jsem dělal věci jinak než ostatní, přistupoval k práci jinak, efektivněji. Přístup je velice důležitý, jak v práci, tak i v životě. Hlavní je mít kolem sebe dobrý kolektiv.

O čem si myslíš, že tě posunulo až na pozici vedoucího výroby?

Určitě chtít být pořád lepší a lepší, nestagnovat, mít ten správný zápal pro práci, samozřejmě si musí někdo z vedení všimnout, že chcete - což se v mém případě stalo.

Co tě na tvojí práci baví nejvíce?

Osobní růst, překonávání sama sebe, služební cesty a zážitky z nich, učení se novým věcem - nemám rád stereotyp a to ve firmě nehrozí. Hlavní je, když výroba funguje tak, jak má.

A z čeho mám nejvíc radost? Z nově zrekonstruované výrobní haly C – z velké části mi firma umožnila si pracovní prostředí uspořádat podle svých představ. Je toho ale mnohem víc, to se nedá popsat, to se musí zažít. :-)

Vedoucí výroby - ALBA-METAL

Jak velký je tvůj tým?

Kolem padesáti lidí.

Je náročné koordinovat tak velký tým lidí?

Ze začátku možná ano, ale časem si vytvoříte nějaký svůj systém a pak to zase tak náročné není, důležité je hlavně se těm lidem věnovat. Pořád je co zlepšovat, je to proces, který nemá konce.

Jaký je podle tebe zaručený recept na to, být úspěšný a oblíbený vedoucí?

Neustále na sobě pracovat, vést lidi, být ke každému spravedlivý. Úspěšný vedoucí je ten, kdo má talent vybrat ty správné lidi a dostatek důvěry v to, dát jim příležitost, aby ukázali, co umí. Věř svým lidem a oni budou věřit na oplátku tobě.

Co bys doporučil nováčkům, kteří se hlásí k nám do firmy?

Nevzdávat se, vytrvat a úspěch se dostaví. Pokud mají ze začátku s něčím problém, nebát se říct si o pomoc.

Jaký je tvůj další plán do budoucna?

Zjednodušovat, zjednodušovat. Zjednodušovat lidem práci, odstraňovat to, co je brzdí. Tím budeme rychlejší a efektivnější.

Pošli to dál:
TOP