Zpět

Referentka logistiky

Naše kolegyně Kateřina Kobzíková u nás pracuje již 7 let jako referentka logistiky. Jaké byly její začátky, jak probíhá spolupráce s ostatními kolegy, co by poradila nově nastupujícím kolegům a jaké jsou její plány do budoucna? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v dnešním článku.

Jak dlouho pracuješ v Albě a na jaké působíš pozici?

V Albě pracuji od roku 2011 na pozici referenta logistiky.

Byly začátky těžké? Jak dlouho ti trvalo se vše naučit?

Ano, začátky byly těžké. Přiznám se, že při mé první účasti na výrobní poradě jsem nevěřila, že bych se mohla všechno naučit a všemu porozumět – uvažovala jsem i o tom, že to prostě vzdám. Nejlepší školou pro mě bylo ale to, že jsem zůstala na logistice sama a musela jsem si se vším poradit a rozhodnout se samostatně – obrazně řečeno jsem byla „hozena do vody“ a musela jsem se naučit v tom „plavat“. Nebylo to sice jednoduché, protože jsem měla strach, abych něco nezpůsobila, nebo na něco nezapomněla, ale nakonec vše dopadlo dobře.

Přesný čas zaučení nelze konkrétně určit, protože některé činnosti jsou jednodušší a některé těžší. Také je důležité umět si poradit a nad svou prací přemýšlet. Obecně se dá říct, že do měsíce by měl být každý schopný samostatně pracovat.

Referentka logistiky - ALBA-METAL

Kdo ti na začátku nejvíce pomohl?

Na začátku mi pomohla manažerka logistiky, která mě naučila veškeré logistické dovednosti a činnosti. Nejvíce mi však pomohl tehdejší manažer výroby, se kterým jsem určitou dobu pracovala na pozici referenta výroby. Na této pracovní pozici jsem byla zasvěcena do veškerých výrobních a personálních procesů, díky kterým jsem se mohla posunout dále.

Co tě na tvojí práci baví nejvíc?

Na mé práci se mi nejvíce líbí, že není jednotvárná. Některé činnosti se samozřejmě opakují, nebo jsou si velmi podobné, ale logistika je tak obsáhlé množství činností a úkonů, že v podstatě pokaždé děláte něco jiného. Baví mě také vymýšlet řešení a zjednodušování všemožných postupů, které jsou jinak zdlouhavé a zbytečně složité. Dále se mi líbí přátelské vztahy jak mezi kolegy, tak i zákazníky, díky kterým to není jen práce, ale také příležitost, jak si získat nové přátele. Díky těmto dobrým vztahům je řešení problémů daleko jednodušší, než kdybychom se vzájemně neznali.

A co kolegové napříč firmou? Jak se ti s nimi spolupracuje?

S každým to samozřejmě není jednoduché, ale většina kolegů se snaží vybudovat si vzájemný přátelský vztah, aby spolupráce byla co nejefektivnější. Já si myslím, že pokud si budeme všichni vzájemně pomáhat, tak bude práce pro nás všechny daleko jednodušší. Většina kolegů se toho drží a ostatní „jednotlivci“ se do toho také začínají dostávat.

Referentka logistiky - ALBA-METAL

Tvůj nadřízený je přímo provozní ředitel, jaký je to vedoucí? Dokáže tě motivovat?

Můj nadřízený je takový, jaký by měl nadřízený být - je chytrý, spravedlivý a s každý problémem se na něj můžu obrátit. Samozřejmě tak jako jiní nadřízení i on občas zadává úkoly, které jsou obtížně splnitelné. Motivuje mě tím způsobem, že věří, že i nesplnitelný úkol dokážu splnit. Zároveň mě k mé práci motivuje každá jeho pochvala, ale přiznám se, že pochval by někdy mohlo být více.

Co bys poradila nováčkům, kteří se hlásí k nám do firmy?

Určitě bych jim poradila, aby se nevzdávali po prvním neúspěchu a aby se nebáli se na cokoliv zeptat a poprosit o pomoc zkušenější kolegy. Všichni jsme si procesem zaučování prošli a není ostuda něco nevědět. Lepší je vícekrát se na něco zeptat než udělat chybu.

Jaký je tvůj další plán do budoucna v Albě?

Mým plánem je vykonávat svoji práci tak jako doposud, tzn. tak abych věděla, že vše je tak jak má být a že za výsledek můžu na 100% ručit. Zároveň bych si chtěla formou školení a kurzů prohloubit své znalosti v oblasti logistiky do takové míry, aby mě nic nemohlo překvapit a abych si se vším uměla samostatně poradit.

Pošli to dál:
TOP